niedziela, 2 marca 2014

WALCZYMY O DZIECI Z NEUROBLASTOMĄ!!!

WALCZYMY O DZIECI Z NEUROBLASTOMĄ!!!
WEJDŹ I PODPISZ PETYCJĘ!!!


Neuroblastoma to bardzo ciężki i najmniej poznany nowotwór wieku dziecięcego, najczęściej atakuje dzieci do 2 roku życia. Szanse na przeżycie szacują się na poziomie 30-40%, im dziecko starsze tym szanse te maleją. Terapia przeciwciałami anty GD2 zwiększa te szanse o 20%. Niestety terapia ta, w przeciwieństwie do innych krajów europejskich czy Rosji, w Polsce nie jest refundowana. Jej całkowity koszt za granicą kształtuje się od 150 do 230 tys euro. Rodzice dzieci chorych na neuroblastomę w Polsce są zmuszeni do wychodzenia z puszkami na ulicę..... Aktualnie w Polsce jest ok 10 dzieci, które zbierają na takie leczenie, mimo tego Minister Zdrowia odmawia im pomocy. Wstawmy się za tymi dzieciakami. Dwa tygodnie temu zmarł Filip Kubiś, rodzice uzbierali pieniążki, jednak trwało to zbyt długo, gdy dojechał na terapię do Niemiec okazało się, że jest za późno...... Optymalny czas na rozpoczęcie terapii to 6 tyg. od zakończenia radioterapii....rodzice Filipa nie zdążyli:( ilu jeszcze rodziców nie zdąży....? Proszę nie pozostawiajmy Tych Dzieci i ich rodziców samych sobie, wesprzyjmy ich w tej nierównej i morderczej walce. Niech Minister Zdrowia dowie się, że nie są nam obojętni, a nasza inicjatywa przekona go do zmiany przepisów, a tym samym sprawi, że ministerstwo zdrowia znajdzie środki na prowadzenie badań i umożliwi Tym Dzieciaczkom skorzystanie z tej terapii bezpłatnie, tak jak ma to miejsce w innych krajach. Nasze ośrodki onkologii dziecięcej są przygotowane merytorycznie do rozpoczęcia tej terapii choćby dziś. Bardzo na to liczę.... Dlatego proszę podpisz! Siła jest w nas!

Alicja Kosmala
Ala ma 5 lat. Od stycznia 2012 r. walczy z NEUROBLASTOMĄ IV st.
Pomimo agresywnego leczenia nie udało się osiągnąć całkowitej remisji choroby. Ostatnią nadzieją jest leczenie w niemieckiej klinice w Greifswald przeciwciałami anty GD2 Koszt terapii to 143.400 euro. Alicji brakuje jeszcze ponad 95 tys. zł!


Franio Błach
Franio ma 2 latka. Od marca 2013 r. walczy z NEUROBLASTOMĄ IV st.
Chłopczyk właśnie czeka na ustalenie terminu wyjazdu do Greifswald na terapię przeciwciałami anty GD2.


Nikola Kubiak
Nikola ma 6 lat. Od 3 lat walczy z nowotworem złośliwym –
NEUROBLASTOMA IV st. z przerzutami do szpiku i kości. Pomimo agresywnego leczenia nie udało się osiągnąć całkowitej remisji choroby. Nadal utrzymują się zmiany nowotworowe w kościach. Jedyną szansą dla Nikolki jest terapia przeciwciałami anty GD2.


Szymon Uznański
Szymuś ma 3,5 roku. Od stycznia 2013 r. walczy z NEUROBLASTOMĄ IV st. Jedyną szansą dla Szymona jest teraz wyjazd na terapię przeciwciałami anty GD2.


Kuba Szlachcic
Kuba ma 13 lat. Od stycznia 2012 r. dzielnie walczy z nowotworem - NEUROBLASTOMĄ IV st. Szansą na normalne życie jest terapia przeciwciałami anty GD2. Kubie do uzbierania zostało jeszcze ponad 360 tys zł.


Amelka Szewczyk
Amelka to 4,5 letnia dziewczynka, która od sierpnia 2013 roku walczy z NEUROBLASTOMĄ IV st. Amelka ma szansę żyć normalnie, jak jej rówieśnicy, pójść do szkoły, nie czekać w niepewności czy trzeba będzie wracać na oddział czy nie. Szansą na takie życie jest terapia przeciwciałami anty GD2.


Dominik Młynkowiak
Dominik ma 11 lat. Z nowotworem walczy od 7 roku życia. 23 października 2013 r. trafił ponownie na oddział onkologiczny ze wznową choroby. NEUROBLASTOMA IV st. !!! Terapia przeciwciałami anty GD2 to w tej chwili jedyna szansa dla Dominika.


Wojtuś Zarzycki
Wojtuś ma 3 i pół roku. We wrześniu 2013 roku na brzuszku pod lewym żebrem pojawił się twardy guzek. Diagnoza była jak wyrok: NEUROBLASTOMA IV st. z przerzutami do szpiku kostnego.Aby mieć większe szanse na przeżycie Wojtuś potrzebuje terapii przeciwciałami anty GD2.


Kacper Janiak
Kacper urodził się 27 sierpnia 2010 roku. Pierwsze objawy choroby wystąpiły u Kacperka w listopadzie 2012 roku. W lutym 2012 r.zdiagnozowany u niego NEUROBLASTOMĘ IV st. Jedynym ratunkiem dla Kacperka jest terapia anty GD2!


FILIPEK KUBIŚ [*]
Filipek z rakiem walczył od 2 roku życia. Rodzicom cudem udało się uzbierać pieniążki na wyjazd do Niemczech na terapię anty GD2. Niestety było już za późno... Filip odszedł 16 lutego 2014 r. miał tylko 6 lat...


2 komentarze:

  1. mam nadzieję, ze się uda i rząd nie pozostanie obojętny. Ania S

    OdpowiedzUsuń
  2. juz podpisane . mam nadzieje ze sie uda :)

    OdpowiedzUsuń