wtorek, 4 marca 2014

Oliwia i Maja


Oliwia i Maja to dwie radosne i kochające każdą chwilę siostrzyczki. Z wyglądu niczym nie różnią się od swoich rówieśników, no właśnie... z wyglądu.W rzeczywistości są chore na nieuleczalną chorobę - "Klątwę Ondyny", która charakteryzuje się tym, że podczas głębokiego snu dziecko przestaje oddychać. Potrzebują kosztownego leczenia, rehabilitacji oraz sprzętu medycznego. Rodzina utrzymuje się z jednej pensji i dodatków: rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego. Są to jednak niewystarczające środki, aby zapewnić dziewczynkom odpowiednie warunki.


Oliwia ma 11 lat, ma indywidualne nauczanie w domu, jest pełną wigoru i chęci życia dziewczynką. Cieszy się z każdej odbytej lekcji, gdyby mogła opowiedziałaby jak podoba jej się widziany oczami świat. Niestety ma rurkę tracheotomijną, która uniemożliwia jej mowę. Oliwka porusza się na wózku inwalidzkim, dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, niestety to za mało, aby dziewczynka mogła samodzielnie chodzić. Gdyby mogła chodzić ułatwiłoby to jej oraz rodzicom funkcjonowanie. Oliwia przybiera na wadze, a cały czas trzeba ją nosić.... dlatego potrzebne są pieniążki na kosztowne prywatne rehabilitacje.


Maja to uśmiechnięta i energiczna 3 letnia dziewczynka. Uchroniła się od tracheotomii, ale musi na noc zakładać maseczkę, która pomaga jej oddychać. W sierpniu 2012 r. zdiagnozowano u Mai nowotwór złośliwy - Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do szpiku i kości. Przeszła chemioterapię, trzy operacje usunięcia guzów, autoprzeszczep szpiku kostnego oraz radioterapię. Leczenie zakończyło się sukcesem, jednak aby zwiększyć szanse na dalsze życie Majkę czeka kosztowne leczenie w Niemczech.Chcesz pomóc dziewczynkom?
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
Bank BPH S.A  61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Tytułem: 16136 Żukowska Maja i Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

1%:
KRS 0000037904
cel szczególowy 1%:16136 Żukowska Maja i Oliwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz