wtorek, 18 marca 2014

Przeszli terapię przeciwciałami Anty GD2Cały czas były wpisy o dzieciach, które potrzebują pomocy, a dziś chcę Wam pokazać historię dzieci, które przeszły terapię przeciwciałami monoklonalnymi Anty GD2 za granicą.Karolinka Urban
Karolinka ma 2,5 roczku. Gdy miała 5 tygodni lekarze wykryli u niej Neuroblastomę IV st. Walka o życie Karolinki rozpoczęła się 15 września 2011 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie na oddziale Onkologii i Hematologii. Leczenie rozpoczęło się od usunięcia guza pierwotnego z nadnercza. W styczniu 2013 roku zakończyło się leczenie Karolinki w naszym kraju i rodzice zaczęli zbierać na przeciwciała. 16 marca 2013 r. dziewczynka razem z rodzicami i bratem wyjechała do Geniu gdzie rozpoczęła terapię przeciwciałami Anty GD2. Właśnie wróciła z Włoszech, gdzie przeszła drugą kontrolę :)
www.karolinkaurban.blogspot.comMichał Tryka
Michałek niedługo skończy 3 latka. W październiku 2012 r. wykryto u niego Neuroblastomę IV st. a w sierpniu 2012 r. nastąpiła wznowa choroby. Od tej pory szpital stał się dla Michałka drugim domem. Gdy chłopczyk zakończył leczenie w Polsce rodzice zaczęli walczyć o środki, aby wyjechać za granicę na terapię przeciwciałami. Dawało to 20% więcej szans na wyleczenie ich synka. Na początku lipca 2013 r. Michałek rozpoczął terapię w Greifswald. Minęły już 3 miesiące od zakończenia leczenia, a Michał może się cieszyć spokojnym dzieciństwem :)
www.michaltryka.pl/Kuba Chojnecki
Kuba urodził się we wrześniu 2005 roku jako zdrowy chłopczyk. Gdy miał dwa latka zachorował na nowotwór złośliwy - Neuroblastoma. Gdy wydawało się, że już wszystko będzie dobrze nastąpił nawrót choroby i znowu musiał zacząć leczenie. Po zakończonym leczeniu w Polsce, dzięki pomocy i wsparciu wielu osób mógł skorzystać z terapii przeciwciałami i interleukiną w niemieckiej klinice w Greifswaldzie. 3 sierpnia 2012 roku zakończył leczenie z dobrymi wynikami. Teraz czekają go jedynie kontrole :)Marcin Sporek
Marcinek urodził się 22 marca 2010 roku. Rok później rodzice zauważyli, że przeszkadza mu wzdęty brzuszek.Niestety, po wykonaniu kolejnych badań okazało się, że Marcinek jest ciężko chory, diagnoza - Neuroblastoma IV st. Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty Marcin pod koniec stycznia 2013 r. wyjechał do  Greifswald, gdzie rozpoczą terapię przeciwciałami Anty GD2. Teraz Marcinek szpital odwiedza tylko w celu kontroli jego zdrówka :)Oliwier Przybek
Oliwier niedawno skończył 7 lat. W sierpniu 2010 roku rozpoznano u niego jeden z najcięższych nowotworów złośliwych u dzieci – Neuroblastoma stopień IV z niekorzystną amplifikacją N-MYC+ z przerzutami do węzłów chłonnych i szpiku kostnego. Przy postawieniu diagnozy lekarze dawali Oliwierowi 10 % szans na przeżycie. Chłopczyk jednak walczył bardzo dzielnie, spędził 8 miesięcy w klinice, przezedł leczenie dostępne w Polsce, po czym wyjechał do Greifswald na terapię przeciwciałami Anty GD2. Aktualnie Oliwier cieszy się zdowiem, a w tym roku pójdzie do pierwszej klasy.


Klaudia Pająk
Klaudia 31 grudnia skończyła 7 lat, niestety jej walka z chorobą się jeszcze nie skończyła... Klaudia zachorowała gdy miała 5 lat. Diagnoza brzmiała jak wyrok - Neuroblastoma IV st. Po zakończonym leczeniu w Polsce i uzbieraniu pieniążków Klaudia wyjechała do Greifswald, gdzie w styczniu 2013 r. rozpoczęła terapię przeciwciałami. Niestety w listopadzie 2013 r. po dwóch latach walki choroba powróciła... Walka o życie Klaudii rozpoczyna się od nowa! Po przebytym leczeniu w Polsce dziewczynka, znowu będzie musiała przejść terapię przeciwciałami... znowu trzeba zebrać ok. 125 tyś. euro.


W Polsce jest ponad 10 dzieci które, aby mieć większe szanse na dalsze życie muszę wyjechać na leczenie za granicę. Czy do Niemczech czy do Włoch potrzebują ogromnej kwoty!
Dlatego walczymy o to, aby leczenie te było dostępne w Polce! Aby dzieci nie musiały wyjeżdżać!

Franek, Alicja, Ola i Oskar aktualnie przebywają za granicą gdzie rozpoczęli lub niedługo rozpoczną terapię. Szymon uzbierał potrzebną kwotę i będzie mógł wyjechać do Włoch. Na taką szansę czekają jeszcze Nina, Wojtuś, Nikola, Kuba, Kacper, Amelka, Dominik, Wiktor, Dorotka... Klaudia i inne dzieci. Dlatego walczymy o wprowadzenia terapii przeciwciałami monoklonalnymi anty GD2 do protokołów leczenia dzieci chorych na neuroblastomę!

Zapraszam!

Pamiętamy o podpisaniu petycji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz